На 3 и 4 декември 12-та Меѓународна конференција за човечки ресурси

од 24HR

Македонската асоцијација за човечки ресурси ве поканува да бидете дел од 12-тата Mеѓународна конференција за човечки ресурси која ќе се одржи на 3 и 4 декември 2020 година.

“Future-fit Organizations: Proactive HR” е темата на овогодинешната меѓународна конференција за човечки ресурси која првично требаше да се одржи на 20 мај, но поради пандемијата на Ковид-19 е презакажана за 3 и 4 декември.

Овојпат, следејќи ги превентивните мерки и препораки за заштита од коронавирусот, Асоцијацијата одлучи најголемиот настан за човечки ресурси во Македонија да биде онлајн, овозможувајќи им на што поголем број ентузијасти и HR професионалци да слушнат за искуствата на светски докажани експерти, креатори на трендови и универзитетски професори од удобноста на своите канцеларии и домови.

„Тргнувајќи од тоа дека развојот на луѓето ја има моќта да го револуционира начинот на работењето, задачата на менаџерите со човечки ресурси е да ја преземат улогата на лидери во дизајнирањето на начинот на работа во организациите, за да бидат во чекор со предизвиците што ги носи иднината. Во насока на поттикнување на проактивноста и агилноста кај професионалците за човечки ресурси, за овогодинешната меѓународна HR конференција ја одбравме темата “Future-fit Organizations: Proactive HR”, вели Дарко Петровски, Претседател на Македонската асоцијација за човечки ресурси.

За квалитетот на овој настан доволно говори фактот што ова е веќе 12-то издание на Меѓународната конференција за човечки ресурси која од година во година привлекува сè поголем број на предавачи и гости. Само минатата година, конференцијата ја следеа преку 300 присутни.

Како и секоја година, учесниците ќе имаат извонредна можност да уживаат во богатата програма на конференцијата, а покрај тоа, тие ќе имаат и шанса да се запознаат со спонзорите, партнерите и соработниците и да дознаат повеќе за HR услугите коишто ги нудат учесниците на годинешното HR Expo кое исто така ќе се одржи онлајн.

Во склоп на конференцијата, ќе бидат доделени и годишните HR награди, односно признанието за HR Менаџер на годината, заедно со наградите за Најдобра HR практика и Најуспешен млад HR ентузијаст кои се две нови категории од оваа година.

2 коментари
0

Related Posts

2 коментари

Данијела октомври 23, 2020 - 6:55 pm

Каде и кој може да се пријави за настанот кој се одржува на 3 и 4 декември?

Врати
24HR декември 2, 2020 - 12:11 am

Здраво Данијела,
Регистрацијата за настанот е на овој линк: https://mhraconference.mk/mk/register/
Поздрав и се најдобро!
Редакција на 24HR

Врати

Остави Коментар

Веб страната користи колачиња за подобро корисничко искуство. Претпоставуваме дека сте во ред со ова, но како опција можете да не ги користите. Прифати Повеќе...