Уште еден ден до TEDx настанот во Скопје

од 24HR

Преостанува само уште еден ден до спектакуларниот TEDx настан во Скопје на 21.5.2022!

TEDx е меѓународна американска платформа која ќе здружи луѓе од регионот кои имаат желба да бидат мотивирани и да добијат многу нови идеи во еден ден во Македонската Филхармонија, во Скопје на 21.5.2022. The True Talent и KARIERA.mk имаат чест да донесат одлични говорници од META, Google, Al Jazeera, European commission, UNDP, Global Woman Magazine и регионални ѕвезди кои ќе мотивираат и инспирираат преку нивните говори на најразлични теми!

Доколку се уште не успеавте да купите карти за настанот, преостанува само уште еден ден да си купите LAST MINUTE карти ТУКА.

За оние кои се уште не знаат кои ќе бидат говорници на овогодинешниот настан, во прилог листа на нашите гости кои припремија незаборавни говори кои со сигурност ќе ви отворат нови перспективи за иднината:

Osei Gyamfi – Recruiter at Meta/Oculus (Los Angeles)
Ece Ozturk Dogan – Head of Marketing Platform at Google (Turkey)
Kim Vinnell – Journalist at Al Jazeera (Qatar)
Mirela Sula – Motivational Speaker/Owner at Global Woman Magazine (London, UK)
Ermal Mamaqi – Comedian/Motivational Speaker (Albania)
Enas Daeki – Published Author of Beauty of Pain, Refugee Advocate (London, from Libya)
Enzo Maria le Fevre Cervini – Project Manager at European Commission (Italy)
Alexandra Foster – Director of BT Group (London)
Katerina Angelovska – Best Selling Author/Life Coach (Skopje)
Alketa Vejsiu – TV Host/Producer at RTV Klan (Tirana)
Damjan Nikolovski – Einstein, Dyslexia Macedonia (Skopje)
Ardita Zekiri – UNDP (Skopje)
Besian Mehmeti – Architect (Tetova)
eBionyx – Skopje
Martin Sokolovski – Fashion Photographer (Skopje)
Nderim Nexhipi – Soccer Player/Sports Director (Kosovo)
Mersiha Smailovic – Activist/Founder of Legis (Skopje)
Ena Utevska – Founder of Kolektiv Z (Skopje)

Се гледаме во сабота!

0 коментар
0

Related Posts

Остави Коментар

Веб страната користи колачиња за подобро корисничко искуство. Претпоставуваме дека сте во ред со ова, но како опција можете да не ги користите. Прифати Повеќе...