One & Only Portonovi ова лето вработува Македонци

од 24HR

Огласите за вработување пд One&Only Portonovi можете да ги најдете на KARIERA.mk

Сместено во срцето на заливот Бока на јадранскиот брег, One&Only Portonovi во Црна Гора е првиот One&Only ресорт во Европа отворен на 21 март 2021 година.

Ресортот е суштински дел од Портонови – нов развој на луксузен животен стил од 60 хектари кој се гради на живописниот брег на заливот Бока во Црна Гора. Прекрасно пространство кое ќе им конкурира на воспоставените познати локации на Медитеранот, гостите можат да го истражуваат спектакуларниот залив со луксузна јахта, да нуркаат неоткриени пештери и да пловат по мирните води. Покрај тоа, One&Only, дестинацијата нуди Марина D-Marin Portonovi со 238 места за укотвување, лоцирана на заштитениот влез на заливот Бока, идеална и за големи јахти

Архитектурата на ресортот го одразува венецијанското наследство и големите италијански палати во регионот, елегантно резиденцијалниот ресорт на брегот на заливот, усогласено со околното наследство и целосно ги внесува гостите во дестинацијата. Располага со 113 соби, апартмани и вили, плус 10 One&Only Private Homes кои нудат пристап до сопствената плажа и изолирани индивидуални базени.

Ресортот располага со Tapasake Club, енергичен клуб со базен и ресторан, отворен и за ресортот и за надворешни гости, со современа азиска фузија на јадење и редовни настапи на диџеи во спектакуларен амбиент.

Ресторан Сабија – Донесување на духот на Сардинија и цела Италија во најспецијалниот ресторан во овој регион

Со одбележувањето на својата втора годишнина One&Only Portonovi внесува свеж шмек во својот ресторан на плажа, Sabia со ново, возбудливо мени направено од италијанскиот готвач Алесандро Мордини. Сабија, со мекиот сребрен песок е единствена на црногорското крајбрежје. Сега готвачот Мордини го збогатува искуството со вкусното влијание на Сардинија, кое нуди возбудлив поглед на традиционалните состојки, фокусирајќи се на свежа риба и зеленчук. Воодушевувачкиот стил на „долче вита“ е комбиниран со природната убавина на заливот Бока, драматичен по својата убавина и софистициран во неговата атмосфера.

Препуштете се на вкусовите на Црна Гора: нова кулинарска авантура во Стекхаусот на One&Only Portonovi La Veranda, Црна Гора

Најдобриот избор на месо, локални сезонски производи, исклучително вино, автентичниот ентериер и атмосфера го опишуваат новиот концепт на ресторанот La Veranda, кој се претвора во црногорски Стекхаус.

One&Only целосно го редефинира искуството за благосостојба во ресортот со воведување на ексклузивно глобално партнерство со водечкиот експерт за здравје и убавина, Chenot. Како прв бренд што испорача научен пристап кон велнесот во партнерство со бренд кој има над 50 години искуство во областа на медицинските спа, здравјето и благосостојбата, Chenot е идеален за развој и имплементација на различни методи низ портфолиото на ресорти One&Only. И двата бренда се пионери во индустријата и ова партнерство ќе го револуционизира искуството на гостите.

One&Only Portonovi може да се пофали со приватна и затскриена песочна плажа со поглед на заливот, со препознатливи искуства на  плажата One&Only, како што се лежалки и чадори, освежителни пијалоци и коктели и свежо подготвени закуски на плажата во мирна и опуштена околина.

Во моментот ресортот има отворени работни позиции и ги повикува сите македонци кои сакаат одлично лето на плажа и неповторливо работно искуство! Аплицирајте за следните позиции:

CHEF DE PARTIE IN MONTENEGRO

SERVER IN MONTENEGRO

HOUSEKEEPING ATTENDANT IN MONTENEGRO

0 коментар
0

Related Posts

Остави Коментар

Веб страната користи колачиња за подобро корисничко искуство. Претпоставуваме дека сте во ред со ова, но како опција можете да не ги користите. Прифати Повеќе...